مشاوره
 
 
عملکرد مرکز و کارشناسی مشاوره کاشان
 
 مشروح خبر    

پنج شنبه 2 ارديبهشت 1389 - 10 : 18

نویسنده : حرمت السادات متولی

کد خبر : 2840

133 بازدید


  در نخستین رور از هفته مشاغل
همايش معرفي هفته مشاغل در كاشان برگزار شد

همزمان با آغاز هفته مشاغل همايش هفته معرفي مشاغل و مراسم افتتاح نمايشگاه‌هاي هنرجويان هنرستان‌هاي كاشان در هنرستان دستمالچي اين شهرستان برگزار شد.


 

همايش معرفي هفته مشاغل در كاشان برگزار شدبه گزارش پورتال خبری كاشان كارشناس مسئول فني حرفه‌اي اداره آموزش و پرورش اين شهرستان  امروز در اين همايش از افزايش برخي رشته‌هاي تحصيلي در هنرستان‌هاي اين شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس نيازسنجي هاي صورت گرفته رشته هاي بازاريابي، الكترونيك صنعتي و نقاشي ايراني در آينده اي نزديك ايجاد مي شود.
محمد قربانيان با اشاره به هدف كيفي سازي رشته هاي تحصيلي در هنرستان هاي كاشان افزود: تاسيس رشته‌هاي روز آمد متناسب با نياز و پيشرفت جامعه فعلي به منظور تامين نيروي متخصص براي مشاغل مورد نياز در هر شهرستان ضروري است.
وي هدف اصلي از تعيين رشته را علاوه بر انتخاب شغل در آينده افزايش بنيه علمي جامعه دانست و تصريح كرد: در حال حاضر در كشورهاي پيشرفته ورود به دانشگاه و تحصيلات دانشگاهي به گونه‌اي است كه منتهي به شغل مي‌شود و جامعه ما نيز بايد به اين سو سوق داده شود.
قربانيان بر انتخاب دقيق، صحيح رشته‌هاي تحصيلي و متناسب با استعدادهاي دانش‌آموزان تاكيد و خاطرنشان كرد: دانش‌آموزان بايد متناسب با استعداد، توانمندي، علاقه و مهارت خود و نياز جامعه نوع رشته تحصيلي و شغل آينده خود را انتخاب كنند تا در پايان تحصيلات متوسطه و دانشگاه با مشكل روبه‌رو نشوند.
به گفته وي حدود دو هزار و 500 هنرآموز در 12 هنرستان اين شهرستان در بيش از 45 رشته كار و دانش و فني حرفه اي مشغول به آموزش و تحصيل هستند.
كارشناس مشاوره مديريت آموزش و پرورش كاشان نيز در اين مراسم آشنايي دانش آموزان پايه اول متوسطه با رشته‌هاي تحصيلي و مشاغل موجود در جامعه و معرفي راه‌هاي شناخت استعداد و توانمندي‌هايشان براي انتخاب رشته و شغل را از اهداف برگزاري اين همايش برشمرد.
حميدرضا كوچكي با اشاره به بازديد دانش‌آموزان كاشاني از مراكز شغلي، علمي و هنرستان‌هاي اين شهرستان در هفته مشاغل افزود: در اين هفته با اعزام بيش از 100 كارشناس از مراكز شغلي مختلف به مدارس دانش‌آموزان براي انتخاب مشاغل و رشته تحصيلي راهنمايي و مشاوره مي‌شوند.
وي تصريح كرد: همزمان با هفته مشاغل در كاشان 12 نمايشگاه از آثار دستي هنرآموزان هنرستان‌هاي دخترانه و پسرانه اين شهرستان در رشته‌هاي مختلف كار و دانش و فني حرفه‌‍اي برگزار مي‌شود.
كارشناس مشاوره مديريت آموزش و پرورش كاشان يادآور شد: آشنایی  دانش آموزان مدارس شهرستان كاشان با رشته هاي تحصيلي موجود همچون حسابداري، كامپيوتر، كودكياري، طراحي دوخت، گرافیک ، نقاشی و رشته‌هاي فني و خدماتي در هنرستان‌هاي كاشان از اهداف برپايي اين نمايشگاه‌هاست.
به گفته وي دانش‌آموزان پايه سوم راهنمايي نيز از اين نمايشگاه‌ها بازديد و از راهنمایی مشاوران مدارس متوسطه در معرفي رشته‌هاي نظام  تحصيلي دوره متوسطه  بهره‌مند مي‌شوند.

در این همایش جناب آقای گلستانه معاون محترم پرورشی اداره آموزش و پرورش کاشان  به همراه کارشناسان  متوسطه ، ارزیابی و عملکرد ، حراست و میهمانان استان اصفهان  جناب آقای اسپنانی کارشناس مسئول مشاوره استان و آقای فتاحیان  سرگروه مشاوره استان حضور داشتند .
روز اول تا هفتم ارديبهشت ماه هفته معرفي مشاغل است.

 


 |+| نوشته شده در  شنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 10:5  توسط کارشناسی مشاوره   | 
 
  بالا